Mezoterapia


Medycyna estetycznaMezoterapia – kosmetyk nowoczesnej kobiety

medycyna-estetyczna-img-1Lato zbliża się wielkimi krokami do końca, a to oznacza, że nasza skóra ma za sobą nie lada wyzwania. Jakie? Musiała znieść potężne dawki promieniowania UV czy wodne szaleństwa w słonej wodzie, a także zmiany temperatur, czy „życie” w klimatyzacji. Jak jej pomóc? Doskonałym sposobem na jej wzmocnienie jest mezoterapia igłowa.

„Wyglądasz jak po wakacjach!” – zapewne każda z nas usłyszała choć raz taki komplement i… w głębi ducha zaśmiała się, bo wiedziała, że to nie zasługa żadnego urlopu, a pielęgnacji. I odwrotnie – po powrocie z wycieczki marzeń czekałyśmy na ochy i achy a tymczasem każdy pytał, skąd te plamy, krostki, przebarwienia. Jak więc po urlopie wyglądać jak… po urlopie? W myśl stwierdzenia, że „lepiej być mądrym przed szkodą”, warto nie tylko swoją skórę odpowiednio przygotować do wolnych dni, i ciepłych miesięcy, ale pomóc jej po letnich wojażach. W jaki sposób? Doskonałym wyborem z zakresu zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna, jest mezoterapia igłowa dostępna w Instytucie.

Jeszcze kilka lat temu zabieg z użyciem igły traktowany był w kategorii „elitarny” czy „tylko dla bogaczy”. Nic więc dziwnego, że mezoterapia należąca do tej grupy dla wielu była (często tylko wydawałoby się) nieosiągalna. Dziś jednak ostrzykiwanie to po prostu kosmetyk nowoczesnej kobiety, a nie temat tabu, a do regularnego wykonywania mezoterapii igłowej przyznaje się wiele gwiazd. Dlaczego? To proste – składniki żadnego, nawet najdroższego i najlepiej reklamowanego kremu, nie wnikną w skórę tak głęboko, jak dobroczynne substancje wtłaczane pod naskórek za pomocą igły lub kaniuli.

medycyna-estetyczna-img-2

Jeśli chcemy pozbyć się przykrych efektów romansu skóry ze słońcem, należy ją w najskuteczniejszy sposób zregenerować. I tu mezoterapia igłowa to zabieg pierwszego (i najlepszego!) wyboru. W zależności od indywidualnych wymagań, lekarz medycyny estetycznej, po obejrzeniu skóry i dokładnym wywiadzie z pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań, może zaproponować mezoterapię z kwasem hialuronowym, witaminą B6 czy koktajlem aminokwasowym lub peptydowym. Tego typu substancje nie tylko poprawiają koloryt skóry, ujędrniają ją czy, oczywiście, dogłębnie nawilżają, ale właśnie zabezpieczają – sprawiają, że szkodliwe czynniki zewnętrzne mają utrudnione „niszczycielskie” działanie. Skóra poddana mezoterapii – nawet jeden raz, choć najlepiej wykonać całą serię 3-4 tygodni co 3 tygodnie – jest po prostu bardziej odporna i potrafi wybaczyć nam więcej pielęgnacyjnych grzechów. Oczywiście nie wolno zapominać o bezpośredniej ochronie powierzchni ciała przed promieniowaniem UV, czyli kremach z odpowiednio wysokim filtrem, ale już jedna seria nakłuć potrafi działać jak dobrze wyszkolony sun-bodyguard, wzmacniając odporność skóry na słońce i powodują, że po wakacjach szybciej się zregeneruje. Mezoterapię warto wykonać po lecie – wtedy substancje aktywne nawilżą i odżywią skórę zmęczoną opalaniem i ułatwią usunięcie ewentualnych szkód, jak choćby plam pigmentacyjnych.


Mezoterapia na lato i po lecie


Aquashine – solidna porcja nawilżenia i regeneracji

REVOFIL AQUASHINE – warto rozważyć mezoterapię igłową z użyciem preparatów Aquashine. To preparaty do mezoterapii igłowej firmy Caregen na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i peptydów biomimetycznych, rekomendowane w terapiach rewitalizacji skóry, likwidacji zmarszczek oraz walki z przebarwieniami. Wykazują one także doskonałe działanie wzmacniające skórę, dzięki czemu jest bardziej odporna zwłaszcza na szkodliwe promieniowanie UV.

W skład gamy AquaShine wchodzą dwa produkty: AquaShine Rewitalizacja do głębokiego nawilżenia skóry oraz AquaShine BR zawierający dodatkowo peptydy rozjaśniające, polecany szczególnie dla osób z przebarwieniami, także posłonecznymi. Działanie peptydów polega m.in. na pobudzaniu komórek skóry do syntezy kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej napięcie, jędrność i elastyczność. Peptydy biomimetyczne stymulują naturalne mechanizmy naprawcze i regeneracyjne naszego organizmu, a nieusieciowany kwas hialuronowy działa silnie nawilżająco. Ponadto kompleks odżywczy stymuluje procesy naprawcze, odżywia i rewitalizuje skórę. Taki unikalny skład sprawia, że wielu lekarzy specjalistów zaleca je jako antysłoneczną i po słoneczną profilaktykę w strzykawce – zabieg must-have przed i po lecie latem.
Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Temat
Wiadomość
Przepisz kod z obrazka
captcha