Nowości


NowościUjędrnienie i lifting skóry wysokoenergetycznymi zogniskowanymi ultradźwiękami


HIFU ULTRALIFT

hifu-ultralift-img-11b

Opis technologii:

HIFU w medycynie estetycznej i kosmetologii to bardzo skuteczny, bezinwazyjny lifting twarzy i ciała, który skupia wiązkę ultradźwiękową o wysokim natężeniu. W tkankach na tym obszarze powstają dwa zjawiska fizyczne:

  • Efekt termiczny – w skutek absorpcji przez komórki fal ultradźwiękowych, następuje kumulowanie ciepła. Wskutek tego następuje koagulację tkanek. Działanie urządzenia przenika przez warstwy naskórka (nie uszkadzając ich) oraz działa na określonych głębokościach. Tam następuje podgrzanie tkanek do 60-70oC.
  • Efekt mechaniczny – polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i w skutek tego narastaniu ciśnienia w ich wnętrzu. W efekcie prowadzi to do niszczenia struktur tkankowych. (W fazie po zabiegowej prowadzi do ich odbudowy).

Fala ultradźwiękowa o energii od 0,2 do 2 J w HIFU, wnika w tkankę na określoną głębokość od: 1,5mm – 13 mm wytwarzając stożek, na końcu którego powstaje intensywne podgrzanie punktowe.

hifu-ultralift-img-10

hifu-ultralift-img-14b

hifu-ultralift-img-14c

Zastosowanie:

Na urządzeniu HIFU ULTRALIFT wykonujemy zabiegi zarówno na twarz, jak i na ciało:

  • Spectrum zabiegów na twarz: opadanie brwi, utrata ostrości konturu twarzy, opadanie policzków (tzw. „chomiczki”), opadanie kącików ust, zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, ogólne objawy starzenia.
  • Spectrum zabiegów na ciało: zwiotczała skóra na brzuchu, nadmiar tkanki tłuszczowej, lokalne otłuszczenia, konturowanie sylwetki.

Głębokie, zogniskowane działanie ultradźwięków o dużym natężeniu nie uszkadza skóry, a koncentruje się bezpośrednio w głębszych jej warstwach lub w tkance podskórnej. Głowice pozwalają dostarczać strumień skoncentrowanej energii o różnej częstotliwości i różnej głębokości działania, dobranej w zależności od specyfiki określonego obszaru. Dochodzi do podgrzania tkanek podskórnych poprzez ich koagulację. Efektem tego działania jest lifting skóry. Dodatkowo skoncentrowana energia ultradźwięków inicjuje naturalną odpowiedź skóry – produkcję nowego kolagenu. Zabieg na niższej głębokości powoduje redukcję tkanki tłuszczowej.

Efektem zabiegów są m.in.:

  • poprawa napięcia skóry
  • efekt liftingu
  • korekta owalu twarzy
  • redukcja zmarszczek
  • podniesienie linii brwi
  • redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg nie wymaga stosowania środków znieczulających. można go wykonywać przez cały rok, bez względu na stopień nasłonecznienia.

hifu-ultralift-img-17